  • LQH3NPZ6R8MJRL
LQH3NPZ6R8MJRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH3NPZ6R8MJRL
HK JDW NO:
535-LQH3NPZ6R8MJRL
Quantity:
In Stock : 1004
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH3NPZ6R8MJRL
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    6.8 µH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.216Ohm
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1.36A
  • Self Resonant Frequency
    35MHz