  • LQH3NPZ100MJRL
LQH3NPZ100MJRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH3NPZ100MJRL
HK JDW NO:
535-LQH3NPZ100MJRL
Datasheet:
LQH3NPZ100MJRL
Description:
Quantity:
In Stock : 27237
Step5Bar-code shipping tag
LQH3NPZ100MJRL
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    288mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    810mA
  • Rated Current-Max
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm