  • LQH3NPN1R5MGRL
LQH3NPN1R5MGRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH3NPN1R5MGRL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH3NPN1R5MGRL
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
LQH3NPN1R5MGRL
Description:
Quantity:
In Stock : 1194
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH3NPN1R5MGRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH3
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.22A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    88.8mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.4A
  • Rated Current-Max
    2.04A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm