  • LQH3NPN101MMEL
LQH3NPN101MMEL
advertisement
Manufacturer No:
LQH3NPN101MMEL
HK JDW NO:
535-LQH3NPN101MMEL
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
LQH3NPN101MMEL
Description:
Quantity:
In Stock : 1635
Step5Bar-code shipping tag
LQH3NPN101MMEL
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    LQH3
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    270mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.908Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    260mA
  • Rated Current-Max
    0.43A
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm