  • LQH32PB6R8NN0L
LQH32PB6R8NN0L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32PB6R8NN0L
HK JDW NO:
535-LQH32PB6R8NN0L
Datasheet:
LQH32PB6R8NN0L
Description:
Quantity:
In Stock : 2094
Step5Bar-code shipping tag
LQH32PB6R8NN0L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    850mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    288mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Case/Size Code
    1210
  • Rated Current-Max
    0.85A
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm