  • LQG15HS1N8C02D
LQG15HS1N8C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQG15HS1N8C02D
HK JDW NO:
535-LQG15HS1N8C02D
Datasheet:
LQG15HS1N8C02D
Description:
Quantity:
In Stock : 7809
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQG15HS1N8C02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    950mA
  • Inductance
    1.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.95A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm