  • LQ156M1LG21
LQ156M1LG21
advertisement
Manufacturer No:
LQ156M1LG21
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-LQ156M1LG21
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT 15.6" 1920X1080 FHD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQ156M1LG21
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    LVDS
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    344.16mm W x 193.59mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    1920 x 1080
  • Diagonal Screen Size
    15.6 396.24mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.18mm Wx0.18mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    1080 pixel
  • Resolution (width)
    1920 pixel
  • Diagonal Size
    15.6 in