  • LPS6235-106MLC
LPS6235-106MLC
advertisement
Manufacturer No:
LPS6235-106MLC
HK JDW NO:
3194-LPS6235-106MLC
Datasheet:
LPS6235-106MLC
Step5Bar-code shipping tag
LPS6235-106MLC
  • Length
    6.2mm
  • Width
    6.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    LPS6235
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Inductance
    10 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    95mA
  • Frequency - Self Resonant
    610kHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    50mA
  • Case/Size Code
    6262-35M
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    29.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    10000 µH
  • RMS Current (Irms)
    95mA
  • Height
    3.5mm