  • LPS3314-155MLC
LPS3314-155MLC
advertisement
Manufacturer No:
LPS3314-155MLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPS3314-155MLC
Step5Bar-code shipping tag
LPS3314-155MLC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    LPS3314
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.5 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    80mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.7MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1313
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    44Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1500 µH
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    3.4mm