  • LPS3015-154MLB
LPS3015-154MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPS3015-154MLB
HK JDW NO:
3194-LPS3015-154MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
LPS3015-154MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    150 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    190mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.25Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    150 µH
  • RMS Current (Irms)
    200mA
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.15mm
  • Width
    3.15mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C