  • LPS3010-333MLB
LPS3010-333MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPS3010-333MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPS3010-333MLB
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPS3010-333MLB
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    LPS3010
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    250mA
  • Case/Size Code
    1212
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • RMS Current (Irms)
    350mA
  • Height
    1mm
  • Length
    3.15mm
  • Width
    3.15mm