  • LPS0800L1R50JB
LPS0800L1R50JB
advertisement
Manufacturer No:
LPS0800L1R50JB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LPS0800L1R50JB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1.5Ohm, 5%, 800W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPS0800L1R50JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    800W
  • Height
    25.8mm
  • Length
    64.7mm