  • LPR4012-223BMLC
LPR4012-223BMLC
advertisement
Manufacturer No:
LPR4012-223BMLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPR4012-223BMLC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPR4012-223BMLC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2010
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.16Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
  • Number of Functions
    2
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    460mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4040-12M
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.65Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • RMS Current (Irms)
    450mA
  • Self Resonant Frequency
    11.2MHz
  • Inductance - Parallel
    22 μH
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.94mm
  • Width
    3.94mm