  • LPF-25D-15
LPF-25D-15
advertisement
Manufacturer No:
LPF-25D-15
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-LPF-25D-15
Package:
Datasheet:
LPF-25D-15
Description:
LED DRVR CC AC/DC 8.25-15V 1.67A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPF-25D-15
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.67A
  • Voltage - Output
    8.25V~15V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    1.67A
  • Max Output Power
    25.05W
  • Max Input Current
    400mA
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    33.02mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    359.999991g
  • Operating Temperature
    -35°C~70°C
  • Series
    LPF-25D (25W)
  • Size / Dimension
    5.83Lx1.57W x 1.26 H 148.0mmx40.0mmx32.0mm