  • LPD5030-332MEC
LPD5030-332MEC
advertisement
Manufacturer No:
LPD5030-332MEC
HK JDW NO:
3194-LPD5030-332MEC
Step5Bar-code shipping tag
LPD5030-332MEC
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.62A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2020
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    77mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Self Resonant Frequency
    61MHz
  • Inductance - Parallel
    3.3 μH
  • Inductance - Series
    13.2 μH
  • Height
    900μm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    4.8mm