  • LPD5010-473MEC
LPD5010-473MEC
advertisement
Manufacturer No:
LPD5010-473MEC
HK JDW NO:
3194-LPD5010-473MEC
Step5Bar-code shipping tag
LPD5010-473MEC
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM PLATINUM
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    350mA
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5050-10M
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.48Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • Self Resonant Frequency
    17MHz
  • Inductance - Parallel
    47 μH
  • Inductance - Series
    188 μH
  • Height
    900μm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    4.8mm