  • LPC1768FET100Z
LPC1768FET100Z
advertisement
Manufacturer No:
LPC1768FET100Z
HK JDW NO:
318-LPC1768FET100Z
Package:
100-TFBGA
Datasheet:
LPC1768FET100Z
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller LPC17xx Series 100-TFBGA
Quantity:
In Stock : 13284
Step5Bar-code shipping tag
LPC1768FET100Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-TFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LPC17xx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of I/O
    70
  • Speed
    100MHz
  • RAM Size
    64K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.4V~3.6V