  • LPA-C081301S-20
LPA-C081301S-20
advertisement
Manufacturer No:
LPA-C081301S-20
HK JDW NO:
454-LPA-C081301S-20
Package:
Datasheet:
LPA-C081301S-20
Description:
LIGHT PIPE 3MM 8POS VERT SMD
Step5Bar-code shipping tag
LPA-C081301S-20
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Press Fit
  • Mounting Type
    Board Mount, Press Fit
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2002
  • Series
    TransBrite™
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Rigid
  • Color
    Clear
  • Housing Color
    Black
  • Configuration
    8 Wide
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Diameter
    3mm
  • Height
    20mm
  • Length
    45.7mm
  • Width
    5.08mm