  • LPA-C011301S-20
LPA-C011301S-20
advertisement
Manufacturer No:
LPA-C011301S-20
HK JDW NO:
454-LPA-C011301S-20
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
LIGHT PIPE 20MM SINGLE VERT SMD
Step5Bar-code shipping tag
LPA-C011301S-20
    Select All
  • Height
    20mm
  • Length
    20mm
  • Width
    5.08mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Press Fit
  • Mounting Type
    Board Mount, Press Fit
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Material
    PC, Polycarbonate
  • Published
    2002
  • Series
    TransBrite™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Rigid
  • Color
    Clear
  • Housing Color
    Black
  • Configuration
    Single
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Diameter
    3mm