  • LP38691SD-1.8
LP38691SD-1.8
advertisement
Manufacturer No:
LP38691SD-1.8
HK JDW NO:
699-LP38691SD-1.8
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
LP38691SD-1.8
Description:
Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 6-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 14224
Step5Bar-code shipping tag
LP38691SD-1.8
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-WSON (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    100μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    55μA
  • PSRR
    55dB (120Hz)