  • LP3470IM5X-4.63/NOPB
LP3470IM5X-4.63/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP3470IM5X-4.63/NOPB
HK JDW NO:
815-LP3470IM5X-4.63/NOPB
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
2.4V 5 Terminals 5-Pin LP3470 Voltage supervisor 1 Channels Min 500mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 358
Step5Bar-code shipping tag
LP3470IM5X-4.63/NOPB
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 days ago)
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Supply Voltage
    2.4V
  • Base Part Number
    LP3470
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    500mV
  • Operating Supply Current
    16μA
  • Power Dissipation
    300mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Quiescent Current
    16μA
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    4.63V
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.03mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.5837V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.6763V
  • Threshold Voltage
    +4.63V
  • Undervoltage Threshold
    4.5837V
  • Overvoltage Threshold
    4.6763V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm