  • LNRT220A
LNRT220A
advertisement
Manufacturer No:
LNRT220A
Manufacturer:
Crouzet
HK JDW NO:
182-LNRT220A
Package:
Datasheet:
Description:
Industrial Relays 11-PIN, 220VAC LIQ LVL CTRL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LNRT220A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LNRT220A.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2009
  • Series
    NRT
  • Feature
    Delay Timer
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Type
    Constant Level
  • Voltage - Supply
    220VAC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Cable Length
    91.44m
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 250VAC
  • Sensitivity
    0 ~ 100k Ω