  • LNBP20PD-TR
LNBP20PD-TR
advertisement
Manufacturer No:
LNBP20PD-TR
HK JDW NO:
761-LNBP20PD-TR
Package:
20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
LNBP20PD-TR
Description:
Converter, Analog and Digital Satellite STB Receivers/SatTV 13V 18V 245 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~85°C LNBP20 20 Pins 20 Terminations 20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10377
Step5Bar-code shipping tag
LNBP20PD-TR
  • Package / Case
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    0°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Applications
    Converter, Analog and Digital Satellite STB Receivers/SatTV
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 22V TO 25V SUPPLY
  • Max Power Dissipation
    14W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    16V
  • Base Part Number
    LNBP20
    1
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarity
    Positive
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    25V
  • Voltage - Input
    15V~25V
  • Power Dissipation
    14W
  • Output Current
    150mA
  • Voltage - Output
    13V 18V
  • Min Input Voltage
    6V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Supply Current-Max (Isup)
    6mA
  • Height Seated (Max)
    3.6mm