  • LNBP20PD
LNBP20PD
advertisement
Manufacturer No:
LNBP20PD
HK JDW NO:
761-LNBP20PD
Package:
20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
LNBP20PD
Description:
Converter, Analog and Digital Satellite STB Receivers/SatTV 13V 18V 245 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~85°C LNBP20 20 Pins 20 Terminations 20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6483
Step5Bar-code shipping tag
LNBP20PD
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LNBP20PD .
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Applications
    Converter, Analog and Digital Satellite STB Receivers/SatTV
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES A 22V TO 25V SUPPLY
  • Max Power Dissipation
    14W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    16V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    LNBP20
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Polarity
    Positive
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    25V
  • Voltage - Input
    15V~25V
  • Output Current
    150mA
  • Voltage - Output
    13V 18V
  • Min Input Voltage
    6V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Supply Current-Max (Isup)
    6mA
  • Height Seated (Max)
    3.6mm