  • LNBP13SP
LNBP13SP
advertisement
Manufacturer No:
LNBP13SP
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LNBP13SP
Package:
PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Datasheet:
LNBP13SP
Description:
Converter, Analog and Digital Satellite Receivers 13V 18V NOT SPECIFIED Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~85°C LNBP13 10 Pins 10 Terminations PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Quantity:
In Stock : 1315
Step5Bar-code shipping tag
LNBP13SP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LNBP13SP .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
  • Operating Temperature
    0°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Applications
    Converter, Analog and Digital Satellite Receivers
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES A 22V TO 25V SUPPLY
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    16V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LNBP13
  • Pin Count
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    25V
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Voltage - Input
    15V~25V
  • Voltage - Output
    13V 18V
  • Supply Current-Max (Isup)
    6mA
  • Length
    9.4mm
  • Height Seated (Max)
    3.75mm
  • Width
    7.5mm