  • LMXN1310M680CTAS
LMXN1310M680CTAS
advertisement
Manufacturer No:
LMXN1310M680CTAS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LMXN1310M680CTAS
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMXN1310M680CTAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LMXN
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.390W 13.20mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm