  • LMH0356SQE-40/NOPB
LMH0356SQE-40/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LMH0356SQE-40/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LMH0356SQE-40/NOPB
Package:
40-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
0.4mm 40 Video Processing Linear IC LMH0356 40 Pin 40-WFQFN Exposed Pad
Package / Case
Primaryly used in .
There are a lot of Texas Instruments
LMH0356SQE-40/NOPB Video Processing Linear ICs applications.
  • Genlock Circuits
  • LCD
  • Digital Video Processing and Editing Equipment
  • Projectors
  • HDMI
  • PCTV Set-Top Boxes
  • Home Entertainment
  • High Definition Displays
  • Notebook PCs
  • Consumer, Professional, Automotive
Step5Bar-code shipping tag
LMH0356SQE-40/NOPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    40-WFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    40
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    40
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Reclocker
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    SDTV/HDTV
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Base Part Number
    LMH0356
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Power Consumption
    430mW
  • Height
    800μm
  • Length
    5mm
  • Width
    5mm