LMH0044SQE
LMH0044SQE
815-LMH0044SQE
16-WQFN Exposed Pad
0.65mm 3.3V Specialized Interface IC LMH0044 16 Pin 3.3V 16-WQFN Exposed Pad
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LMH0044SQE Overview
It is appropriate for the device to use the 16-WQFN Exposed Padpackage.It is packaged in a Tape & Reel (TR) case.This component is installed in the way of Surface Mount.It is appropriate for the component applied in Data Transport.It is capable of supplying a voltage of 3.135V~3.465V.Using the LMH0044can help you find related parts.In total, there are 16terminations.Make sure that this device is set to 3.3V.In total, there are 16pins on the board.The device is mounted by Surface Mount.The device must operate at a minimum working temperature of 0°Cin order to be reliable.It is imperative that the maximum value of 85°Cis maintained in order to ensure continued operation.In this case, the electronic components are from the Other Telecom ICs family.It is capable of delivering voltage at 3.3V degrees Celsius.In this device, the telecom IC type is LINE EQUALIZER.
LMH0044SQE Features
It is based on LMH0044.
Set the part at 3.3V volts
Telecom IC Type : LINE EQUALIZER
LMH0044SQE Applications
There are a lot of Texas Instruments LMH0044SQE Specialized Interface ICs applications.
- Cable Modem, Cable PC
- Digital Cross-Connects
- Switching Systems
- Audio signal routing
- Sample hold systems
- Precision test equipment
- Medical systems
- Audio and video switching
- Access Concentrators
- Transmit and
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
LMH0044SQE
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Maxim Integrated503-DS2406+TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-TMDS351PAG64-TQFP2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9545APWR20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare