  • LM8801TM-1.82EV/NOPB
LM8801TM-1.82EV/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM8801TM-1.82EV/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM8801TM-1.82EV/NOPB
Package:
600
Description:
BOARD EVAL FOR LM8801TM-1.82
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM8801TM-1.82EV/NOPB
  • Package / Case
    600
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    2.3V~5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output
    1.82V
  • Frequency - Switching
    6MHz