  • LM78M12CT
LM78M12CT
advertisement
Manufacturer No:
LM78M12CT
Manufacturer:
National Semiconductor
HK JDW NO:
4094-LM78M12CT
Package:
TO-220-3
Datasheet:
LM78M12CT
Description:
PMIC TO-220-3
Quantity:
In Stock : 17993
Step5Bar-code shipping tag
LM78M12CT
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Published
    2001
  • Part Status
    Discontinued
  • Current Rating
    500A
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Voltage Accuracy
    5 %