  • LM73606EVM-5V-400K
LM73606EVM-5V-400K
advertisement
Manufacturer No:
LM73606EVM-5V-400K
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM73606EVM-5V-400K
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR LM73606
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM73606EVM-5V-400K
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    6V~36V
  • Current - Output
    6A
  • Voltage - Output
    5V
  • Frequency - Switching
    400kHz