  • LM4132DQ1MFR3.3
LM4132DQ1MFR3.3
advertisement
Manufacturer No:
LM4132DQ1MFR3.3
HK JDW NO:
815-LM4132DQ1MFR3.3
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
-40°C~125°C TJ Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series LM4132 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1644
Step5Bar-code shipping tag
LM4132DQ1MFR3.3
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Tolerance
    ±0.4%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    20ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Base Part Number
    LM4132
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input
    3.7V~5.5V
  • Current - Output
    20mA
  • Current - Supply
    100μA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Reference Type
    Series
  • Output Voltage1-Max
    3.3132V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.4V
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    310μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm