  • LM4128DQ1MF2.5/NOPB
LM4128DQ1MF2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4128DQ1MF2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4128DQ1MF2.5/NOPB
Description:
IC VREF SERIES 1% SOT23-5
Step5Bar-code shipping tag
LM4128DQ1MF2.5/NOPB
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    20mA
  • Voltage - Input
    2.9V~5.5V
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    275μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Supply Voltage
    5V