  • LM4128DMFX-3.3/NOPB
LM4128DMFX-3.3/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4128DMFX-3.3/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4128DMFX-3.3/NOPB
Description:
IC VREF SERIES 1% SOT23-5
Step5Bar-code shipping tag
LM4128DMFX-3.3/NOPB
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    310μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Base Part Number
    LM4128
  • Number of Outputs
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    20mA
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    3.7V~5.5V
  • Nominal Supply Current
    60μA
  • Quiescent Current
    100μA
  • Current - Supply
    100μA
  • Max Output Voltage
    3.3V