  • LM4128AMFX-2.5/NOPB
LM4128AMFX-2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4128AMFX-2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4128AMFX-2.5/NOPB
Description:
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-5
Step5Bar-code shipping tag
LM4128AMFX-2.5/NOPB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    75ppm/°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    20mA
  • Voltage - Input
    2.9V~5.5V
    100μA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Reference Type
    Series
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    275μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm