  • LM4125AIM5X-2.5/NOPB
LM4125AIM5X-2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4125AIM5X-2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4125AIM5X-2.5/NOPB
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
-40°C~85°C TA Fixed 0.95mm PMIC LM4125 1 Channel SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9478
Step5Bar-code shipping tag
LM4125AIM5X-2.5/NOPB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Voltage References
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LM4125
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Input
    3.3V~8V
  • Current - Output
    5mA
  • Quiescent Current
    290μA
  • Current - Supply
    290μA
  • Reference Type
    Series
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    20μVp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz