  • LM4120AIM5X-3.3/NOPB
LM4120AIM5X-3.3/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4120AIM5X-3.3/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4120AIM5X-3.3/NOPB
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
Quantity:
In Stock : 850
Step5Bar-code shipping tag
LM4120AIM5X-3.3/NOPB
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Radiation Hardening
  • Height
    1.45mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Technology
    BIPOLAR
  • Current - Supply
  • Max Input Voltage
    14V
    260
  • Supply Voltage
    4.3V
  • Base Part Number
    LM4120
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Number of Outputs
  • Voltage - Input
    2V~12V
  • Max Output Current
    5mA
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Dropout Voltage
    180mV
  • Min Input Voltage
    2V
  • Max Output Voltage
    3.3V
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    20μVp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz