  • LM4050QBIM3X2.5/NOPB
LM4050QBIM3X2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4050QBIM3X2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4050QBIM3X2.5/NOPB
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Step5Bar-code shipping tag
LM4050QBIM3X2.5/NOPB
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    0.95mm
    LM4050
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Output Voltage
    2.5V
  • Current - Output
    15mA
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    41μVrms
  • Height Seated (Max)
    1.12mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm