  • LM4050QBEM3-2.5/NOPB
LM4050QBEM3-2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4050QBEM3-2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4050QBEM3-2.5/NOPB
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3
Step5Bar-code shipping tag
LM4050QBEM3-2.5/NOPB
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
    YES
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Tolerance
    ±0.2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Voltage
    2.5V
  • Current - Output
    15mA
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    41μVrms
  • Height
    1.22mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm
  • Thickness
    1mm