  • LM3S9792-IQC80-C1
LM3S9792-IQC80-C1
advertisement
Manufacturer No:
LM3S9792-IQC80-C1
HK JDW NO:
815-LM3S9792-IQC80-C1
Datasheet:
LM3S9792-IQC80-C1
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Series LM3S9792 100 Pin 80MHz 3.3V 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 13958
Step5Bar-code shipping tag
LM3S9792-IQC80-C1
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    80MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Connectivity
    CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
    4
  • ROM (words)
    131072
  • Height Seated (Max)
    1.6mm