  • LM3S811-IGZ50-C2
LM3S811-IGZ50-C2
advertisement
Manufacturer No:
LM3S811-IGZ50-C2
HK JDW NO:
815-LM3S811-IGZ50-C2
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
LM3S811-IGZ50-C2
Description:
64KB 64K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 800 Series LM3S811 50MHz 3.3V 48-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8733
Step5Bar-code shipping tag
LM3S811-IGZ50-C2
  • Package / Case
    48-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LM3S811
  • Pin Count
    48
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N48
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V
  • Data Converter
    A/D 4x10b
  • Length
    7mm