  • LM3S6C11-IBZ80-A1T
LM3S6C11-IBZ80-A1T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S6C11-IBZ80-A1T
HK JDW NO:
815-LM3S6C11-IBZ80-A1T
Package:
108-LFBGA
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000 Series LM3S6C11 108 Pin 80MHz 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 16137
Step5Bar-code shipping tag
LM3S6C11-IBZ80-A1T
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Discontinued
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S6C11
  • Interface
    Ethernet, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    512kB
  • Number of I/O
    46
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V