  • LM3S615-EGZ50-C2
LM3S615-EGZ50-C2
advertisement
Manufacturer No:
LM3S615-EGZ50-C2
HK JDW NO:
815-LM3S615-EGZ50-C2
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
LM3S615-EGZ50-C2
Description:
32KB 32K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 600 Series LM3S615 50MHz 3.3V 48-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 5212
Step5Bar-code shipping tag
LM3S615-EGZ50-C2
  • Package / Case
    48-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Part Status
    Discontinued
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Base Part Number
    LM3S615
  • Pin Count
    48
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N48
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V
  • Length
    7mm