  • LM3S612-EQN50-C2
LM3S612-EQN50-C2
advertisement
Manufacturer No:
LM3S612-EQN50-C2
HK JDW NO:
815-LM3S612-EQN50-C2
Description:
32KB 32K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 600 Series LM3S612 48 Pin 50MHz 3.3V 48-LQFP
Quantity:
In Stock : 15723
Step5Bar-code shipping tag
LM3S612-EQN50-C2
  • Base Part Number
    LM3S612
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V
  • Length
    7mm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz