  • LM3S5D91-IBZ80-A1T
LM3S5D91-IBZ80-A1T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S5D91-IBZ80-A1T
HK JDW NO:
815-LM3S5D91-IBZ80-A1T
Package:
108-LFBGA
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000 Series LM3S5D91 108 Pin 80MHz 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 14111
Step5Bar-code shipping tag
LM3S5D91-IBZ80-A1T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S5D91
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB
  • Memory Size
    512kB
  • Number of I/O
    72
  • RAM Size
    96K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V