  • LM3S5951-IQC80-C5T
LM3S5951-IQC80-C5T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S5951-IQC80-C5T
HK JDW NO:
699-LM3S5951-IQC80-C5T
Package:
100-LQFP
Description:
Quantity:
In Stock : 11542
Step5Bar-code shipping tag
LM3S5951-IQC80-C5T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-LQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    67
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    64K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.08V~1.32V