  • LM3S317-EGZ25-C2T
LM3S317-EGZ25-C2T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S317-EGZ25-C2T
HK JDW NO:
815-LM3S317-EGZ25-C2T
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
16KB 16K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 300 Series LM3S317 25MHz 3.3V 48-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12235
Step5Bar-code shipping tag
LM3S317-EGZ25-C2T
    Select All
  • Number of A/D Converters
    1
  • Length
    7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    48-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Discontinued
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    LM3S317
  • Pin Count
    48
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N48
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Interface
    SPI, UART, USART
  • Number of I/O
    30
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V