  • LM3S2U93-IBZ80-A2T
LM3S2U93-IBZ80-A2T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S2U93-IBZ80-A2T
HK JDW NO:
815-LM3S2U93-IBZ80-A2T
Package:
108-LFBGA
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Series LM3S2U93 108 Pin 80MHz 1.3V 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 5947
Step5Bar-code shipping tag
LM3S2U93-IBZ80-A2T
    3
  • Height Seated (Max)
    1.5mm
  • Length
    10mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    108
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S2U93
  • Memory Size
    384kB
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V