  • LM3S2637-IBZ50-A2T
LM3S2637-IBZ50-A2T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S2637-IBZ50-A2T
HK JDW NO:
815-LM3S2637-IBZ50-A2T
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Series LM3S2637 108 Pin 50MHz 2.5V 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 6554
Step5Bar-code shipping tag
LM3S2637-IBZ50-A2T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    50MHz
  • Base Part Number
    LM3S2637
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of I/O
    46
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.25V~2.75V
  • Number of UART Channels
    2
  • Length
    10mm