  • LM3S2620-EQC25-A2T
LM3S2620-EQC25-A2T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S2620-EQC25-A2T
HK JDW NO:
815-LM3S2620-EQC25-A2T
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Series LM3S2620 100 Pin 25MHz 2.5V 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 1607
Step5Bar-code shipping tag
LM3S2620-EQC25-A2T
    1
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    LM3S2620
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.75V
  • Memory Size
    128kB
  • Number of I/O
    52
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.25V~2.75V